wtorek, 17 grudnia 2013

Witam po przerwie :) PS4, XBOX ONE i STEAM OS, i święta :)

Witam :)

     Przede wszystkim pozdrowienia z pięknego Wrocławia gdzie obecnie studiuję :). Wróćmy jednak do samego bloga oraz do jego przyszłości. Oczywiście powracam zaraz po świętach z nową dawką informacji oraz recenzji i artykułów. Postaram się też w końcu zacząć realizować projekt strony internetowej i forum o tematyce gier wideo i nie tylko, które Wam obiecałem. Jednocześnie jak los da i zdam to możliwe iż odtworzę kanał na YT.

     Wróćmy jednak do samych gier. Wiele się ostatnio zmieniło jak choćby WIELKA PREMIERA NOWYCH KONSOL ze stajni M$ i SONY. Jakby nie patrzeć już na samym starcie PS 4 zyskało nieznaczną przewagę nad konkurentem. Jest to oczywiście spowodowane specyfikacją (na korzyść SONY) jak i marketingiem, a może przede wszystkim marketingiem. Na pewno M$ przegrało na całej linii w naszym rodzimym kraju za sprawą odległej premiery (około kwietnia) swojego XBOX ONE. Wiadome Polska to nie Europa, a koniec Europy :/. Cóż osobiście nad tym ubolewam, ponieważ mam X'a 360 i jestem z niego mega zadowolony. Teraz jednak moje "serce" jest rozdarte między SONY I M$ i nie potrafię wskazać na dzień dzisiejszy którą konsolę wybiorę. Jedno mogę Wam moi drodzy powiedzieć obydwie konsole są świetne (bo nowe :D).

     Zostawmy jednak temat konsol i przejdźmy do dość ciekawego news-u, a mianowicie VALVE wrzucił do sieci wersję BETA STEAM OS, który jest stworzony na bazie linuxa i ma konkurować z takim systemem jak choćby WINDOWS. Jednak to nie wszystko :) VALVE ma zamiar też wypuścić na rynek konsolo-pc (z padem o dość ciekawym wyglądzie). Niestety patrząc na specyfikację Steam-machine mogę powiedzieć krótko - będzie drogo jak z dobrej jakości PC. Cóż jak to mój współlokator mówi chcesz grać płacz i płać za jakość. Na razie jednak nie ma co się tym mocno "podniecać" steam os jest tylko w wersji BETA do tego niestabilny, a na domiar złego posiadacze innych kart niż NVIDIA mogą o tym systemie NA CHWILĘ OBECNĄ tylko pomarzyć. Na podsumowanie tego newsa powiem: VALVE robi wszystko tylko nie Half Life 3 :D.  (Więcej o tym systemie jak i samej steam machine napiszę w kolejnym artykule).

     Zbliżają się święta więcej jak to zwykle bywa są wielkie super mega zajebiaszcze promocje w hiper extra marketach :). Oczywiście apeluję nie dajcie się nabić w butelkę, gdyż nie ma sensu przepłacać za grę, PC czy konsolę tylko po to, że zobaczymy oczojebny napis PRZECENA (for sale). Warto wykazać się podczas zakupów sprytem i sprawdzać ceny produktów w internecie (allegro, ceneo itp.). Ze swojej strony polecam, również kupować rzeczy na ebay z zagranicy. Nie ma co się obawiać, że ktoś nas oszuka (nawet z Hongkongu wszystko mi przyszło zgodnie z opisem)  no chyba, że mamy pecha. Jedyne na co uczulam to oczywiście koszt cła. Podczas świąt starajmy się też moi Drodzy ograniczyć granie na wszelkich maszynach, gdyż w końcu te święta są raz na rok. Nie wiadomo, czy za rok będziemy przy jednym stole z naszymi bliskimi (w końcu coś nas może zabić, porwą nas kosmici lub po prostu jak to w rodzinie będzie kłótnia). Warto jest, więc ten czas spędzić z rodziną. Gra poczeka :).

     Podsumowując, powróciłem z powrotem do pisania na temat gier. Jednocześnie ruszam z nowym projektem blogu o matematyce i informatyce dla liceów i studiów infinity-math przez co zachęcam Was do odwiedzania w razie potrzeby również niego. Mam również nadzieję, iż nie zatraciłem moich jako takich zdolności pisarskich i w kolejnych artykułach nie zanudze Was na śmierć ;).

PS: Jeśli macie jakieś pytanie proszę pisać w komentarzach pod postem na facebook lub google+. Ewentualnie na e - mail poprzez formularz kontaktowy na dole strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ