poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Przydatne programy dla twojego PC :)

Witam!

     Postanowiłem Wam Drodzy czytelnicy przybliżyć kilka przydatnych programów na PC. Zapewne wielu z Was już ich używa aczkolwiek może komuś to pomoże :). Będą to krótkie opisy wraz z linkami do ich oficjalnych stron www skąd zapewne będzie można je pobrać za darmo.


     VLC media player - odtwarzacz filmów. Program, który jest przyjazny użytkownikowi. Jest dosyć intuicyjny. Odtwarza większość formatów filmowych (nie spotkałem się jeszcze z filmem, który był kompletny i ten program sobie nie poradził). Nie obciąża znacząco pamięci komputera ani jego procesora. Poradzi sobie z filmami HD i przestrzennym dźwiękiem. Obsługuje również wszystkie formaty napisów. Dodawanie napisów odbywa się automatycznie (jeśli znajdują się w tym samym katalogu - folderze) lub poprzez przeciągnięcie napisów na okno programu. Program można pobrać za darmo ze strony producenta [LINK].

     Teamspeak - program do internetowej rozmowy pokroju Skype. Program ten naturalnie mniej obciąża PC-ta przez co nawet na słabym łączu jakość rozmowy jest na dobrym poziomie czego na programie od M$ nie warto szukać. Program ten wykorzystuje serwery (można wykupić swój) z którymi rozmówca się połącza i przez niego rozmawia. Jednocześnie o ile serwer nie ma ograniczeń (hasła itp.) to można na nim robić oddzielne pokoje do rozmowy tylko między konkretnymi osobami. Polecam używać tego programu podczas grania w multi w grach z powodu małego obciążania łącza internetowego. Program można pobrać ze strony producenta [LINK].

     TeamViewer - program do zdalnego sterowania komputerem. Program ten umożliwia zdalne sterowanie komputerem. Odbywa się to za pośrednictwem internetu. W oknie programu widzimy pulpit drugiej osoby i sterujemy za pomocą swojej własnej klawiatury i myszki. Niestety do tego typu programu potrzebne jest dobre łącze internetowe, gdyż w innym wypadku mogą być bardzo uciążliwe opóźnienia. Nie ma również co się  obawiać o późniejsze wykorzystanie tego programu do zdalnego sterowania,  gdyż do połączenia wymagane jest podanie id komputera sterowanego i hasło, które generuje się z każdym zamknięciem programu na nowo. Przez ten program możliwe jest również  przesyłanie plików między komputerami. Program można pobrać ze strony producenta [LINK].

     Windows 7 USB/DVD Download Tool - program do nagrywania obrazu ISO Windows7. Program ten niweluje problem ręcznego przygotowywania nośnika USB. Umożliwia również nagranie windowsa na płytę DVD. Jest to program o dość intuicyjnej budowie i prostym interfejsie. Przeciętny użytkownik nie będzie miał problemu z jego obsługą przez co instalacja windows7 na komputerze z poziomu płyty lub pamięci USB będzie bezstresowa i bezproblemowa. Program do pobrania ze strony dobreprogramy [LINK].

     Gameranger - program do grania online w gry takie jak Age of Empires II lub Unreal Tournament 2003. Jest to program do grania online również w gry pirackie lub takie w których serwery oficjalne zostały zamknięte. Granie odbywa się poprzez sieć pokojów, które może każdy założyć bez żadnej opłaty i czekać na innych graczy lub grać ze swoimi przyjaciółmi. Jest również możliwość stworzenia swojej listy przyjaciół, dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy są oni online. Zgodnie z danymi na stronie producenta ponad 500 gier jest obsługiwanych przez ten program, przez co każdy znajdzie coś dla siebie :). Program można pobrać ze strony producenta [LINK].

     Partition Wizard Home Edition - program do zmiany rozmiaru partycji i nie tylko. Umożliwia również kopiowanie czy odzyskiwanie danych z partycji. Współpracuje zarówno z systemami 32 jak i 64 bitowymi. Jest to program łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi przez co przeciętny śmiertelnik poradzi sobie z np. rozszerzeniem partycji C (systemowej) kosztem innych gdy komputer woła o pamięć. Jednocześnie nie obciąża znacząco ten program komputera i jest w wersji darmowej dla  użytkowników niekomercyjnych. Program do pobrania z dobreprogramy [LINK].

     AVG AntiVirus - darmowy (lub płatny o ile wykupicie licencje) program antywirusowy. Program ten w wersji darmowej zawiera podstawową ochronę bez takich bajerów jak sprawdzanie poczty czy tzw. firewall. Aczkolwiek mimo tego, że wersja darmowa oferuje tylko podstawową ochronę to i tak czyni go jednym z najlepszych programów darmowych tego typu. Wiadome nie jest to program pokroju nod32 i nigdy nim nie będzie ale o ile nie wchodzimy na ciemną stronę internetu i jesteśmy zwykłymi użytkownikami to wystarczy nam w 100%. Oczywiście trzeba skanować komputer co jakiś czas gdyż program ten sam z siebie ma słabą wykrywalność jednak nie powinno to być zbyt uciążliwe gdyż nie jest to program, który mocno obciąża komputer. Program do pobrania ze strony producenta [LINK].

2 komentarze:

  1. Zamiast TeamViewer'a polecam Ammyy Admin - ostatnio się na niego przerzuciłem. Dodałbym jeszcze jedną aplikacje, która ułatwia życie wszystkim tym, którym ręczne usuwanie plików tymczasowych nie straszne - CCleaner :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. przetestuję CCleaner i dodam go nie ma problemu :) także dzięki za info :)

      Usuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ