czwartek, 14 sierpnia 2014

The Forest, czyli hit na steamie

O Twórcach
The Forest czyli pierwszoosobowy horror z elementami survivalu typu open world. Gra została stworzona przez studio Endnight Games, firma znana jest także z tworzenia efektów specjalnych do filmów takich jak Tron czy 300.
Akcja The Forest

Akcja gry rozpoczyna się zaraz po katastrofie samolotu, gdzie bohater w którego się wcielamy odzyskuję przytomność i jednocześnie jest świadkiem jak dziwna istota zabiera dziecko, prawdopodobnie drugiego i ostatniego ocalałego rozbitka. Po odzyskaniu sił nie zostaje nam nic więcej jak zebrać przydatne narzędzia, pożywienie i materiały znalezione we wraku i urządzić się na tajemniczej wyspie. Zbieramy trochę surowców takich jak patyki, drewno, kamienie i korzystając z podręcznika survivalu dostępnego w grze budujemy schronienie. Już po krótkim czasie orientujemy się ,że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami wyspy, czeka nas nie lada wyzwanie otóż zostajemy atakowani przez wrogo nastawionych kanibali-mutantów. Początkowo do walki używamy narzędzi i siekiery, w późniejszym etapie gry konstruujemy bronie takie jak łuk, czy też przeróżne, rozmaite pułapki które zastawiamy , aby uprzykrzyć życie naszym wrogom. Poza oceanem i lasem, może przeszukiwać niebezpieczne, zamieszkałe przez wrogów jaskinie, w których także znajdujemy przydatne przedmioty, ale także zwłoki pozostałych pasażerów.


Cel Gry
Początkowo twórcy gry zapewniali nas że tytułowy The Forest będzie pozbawiony fabuły, a jednak jest porwany przez rdzennych mieszkańców wyspy chłopiec i ojciec, czyli główny bohater w którego zostajemy wcieleni. Głównym celem gry jest oczywiście przetrwanie przy jednoczesnym odpieraniu ataków grupek kanibali i odnalezienie chłopca, w nadziei że istnieje jeszcze szansa na ocalenie mu życia. Przynajmniej tak to wygląda w obecnej wersji gry.

Podsumowanie
The Forest polecam każdemu fanowi gier typu sandbox i craftingu, gra jest w trybie singleplayer i jest dostępna na platformie Steam, warto zauważyć że gra jak na razie jest w wersji alfa(v 0.05) , a oficjalna premiera przewidziana jest na rok 2015. Gra zapowiada się świetnie, o ile ktoś lubi spędzać większość czasu na zbieraniu drewna i kamieni, ale bardzo możliwe że wszystko dopiero przed nami. Osoby które zdecydują się zagrać przed premierą przestrzegam do utrzymania dystansu, z uwagi na możliwe błędy których nie jest mało. 

1 komentarz:

  1. Zapowiada się nieźle - poczekam jednak do premiery finalnej wersji.

    OdpowiedzUsuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ