środa, 4 września 2013

Counter Strike 1.6 - chyba wszystkim znany FPS


Witam, dzisiaj opisze popularna strzelczankę Counter Strike 1.6 (Potocznie znana CS).
W rozgrywce są dwie drużyny: Terroryści z karabinem-legendą rosyjskiej produkcji AK-47, oraz antyterroryści z amerykańskim karabinkiem M4.
W rozgrywce chodzi o to aby terrorysta położył bombę i zrobił „Kabum”, a antyterrorysta jako ten dobry ma mu w tym przeszkadzać i rozbrajać bombę, ewentualnie wpaść, wyciąć przeciwników i uratować zakładników. Gra stworzona, aby grać przez Internet, po jakimś czasie, gdy gra cieszyła się dużym zainteresowaniem dodano boty aby nowi gracze mogli nauczyć się podstaw gry takie jak: strzelanie, sprawdzić broń czy zapoznać się z skrótami klawiszowymi zanim wejdą na serwer. Najprostszym sposobem zabicia przeciwnika jest strzał w głowę (HEADSHOT), ale można z równie dobrym skutkiem wpakować w klatkę piersiową przeciwnika cały magazynek ołowiu. Oczywiście za strzały w inne części ciała życie jest zabierane, lecz w mniejszym stopniu. Aby zastrzelić przeciwnika jednym strzałem niezależnie, w jaką część ciała trafimy należy użyć najlepszej snajperski w grze jaką jest AWP. Broń ta zada nawet 400 obrażeń gdzie mamy jedyne 100hp(ewentualnie kamizelka dodaje 100)
Gra oferuje różne rodzaje broni, od noża przez pistolety, poprzez małe karabinki, przez super snajperki po karabiny maszynowe. W Cs-ie sa tez zasady. Aby nie kampić na przeciwnika tzn. nie chować się po kontach i czekać całą rundę aż ktoś przebiegnie, czy rashować (robić natychmiastowy wjazd na respawn[miejsce gdzie zaczyna grę dana drużyna] przeciwnika)
Gierka ta posiada wręcz ogromny wybór trybów gry, począwszy od zwykłej rozgrywki drużyna na drożynę przez ami(same strzały w głowę są zaliczane jako zabójstwa) aż do zombi mod czy predator mod.
Oczywiście są różne ligi do gry drużynowej, czy możliwość wykupienia własnego serwera który będziemy reklamować i prowadzić :)
Plusy:
-Grywalność.
-Niskie wymagania
-Duża liczba serwerów non-steam.

-Różnorodność ekwipunku. 
Minusy:
- Dość słaba grafika.
-Czasami wysokie pingi.
-Cheaterzy (plaga) dotyczy non-steam.
-Mała realistyka.
Artykuł przygotowany przez  Skorpio pod patronatem Sztachet


4 komentarze:

 1. Bardzo dobry art. Do plusów dodałbym jeszcze możliwość zespołowej gry z innymi ludźmi w sieci, co czyni tę grę tak wspaniałą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie, krótko zwięźle i na temat. Jeżeli chodz o serwery serdecznie zapraszam na http://cs-reload.pl/forum/172-serwery-counter-strike/ Każdy znajdzie tu coś dla siebie, najlepsze serwery cs.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na serwery:

  COD MOD 10001 lvl FAST EXP [KLASY OD LVL] [MISJE] [UNIKALNE KLASY] | IP: 178.19.107.42:28018
  Only de_dust2 [Leczenie + VIP] | IP: 31.186.83.241:27036

  Forum: http://cs-maniaki.xaa.pl/

  OdpowiedzUsuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ