sobota, 21 września 2013

Poradnik do plemiona.pl - część IV "Jak podzielić skutecznie wsie?"

Witam!

     W poprzednim poradniku opisywałem jaką pierwszą wieś podbić oraz jak zaistnieć w swoim mocnym plemieniu na samym początku zabawy z plemiona.pl. Teraz zakładam więc, że macie już te kilka wsi i przyszła pora na podział tych wsi na deff, off i opcjonalnie na zwiad. Jak więc zrobić to by było wszystko dobrze i potem nie mieć wielkich problemów z graniem. Źle podzielone wsie oraz pomieszane wojsko może być w późniejszym etapie, gdy gracze maja od 50+ wsi gwoździem do trumny. Jak więc zrobić to dobrze? Postaram się opisać poniżej :)

     Po pierwsze już od pierwszej przejętej wsi powinniśmy dzielić je pod kątem off i deff. Oczywiście pierwsza wieś podbita powinna być według mnie offowa, no ale wybór należy do Ciebie :). Jeśli nie masz konta premium (sam odradzałem tego na początek gry) to zapisuj sobie na karteczce do jakiej grupy dane wsie należą i kładź obok komputera. Oczywiście później (gdy się ma te 20+ wsi) trzeba już takie kp mieć, gdyż szkoda czasu na obrabianie tylu wsi. Jak już będziemy mieć kp to możemy podzielić wioski na grupy. Zalecam podział na off i deff oraz na wsie gdzie są grube (szlachta) i tylko zwiad. Na mapie powinniśmy takie grupy oznaczyć innymi kolorami i na przykład: do offów zdjęcie toporka, a do defów zdjęcie miecza. Jak te wsie teraz rozmieścić na mapie? Cóż offowe powinny być głównie na froncie jednak na początku gry trudno jest przewidzieć gdzie będzie front. Zalecam wiec mieszanie wsi offowych i defowych tak aby było koło siebie. Zalecam, również aby wsi offowych mimo wszystko było więcej niż defowych np: o 5/10 :). Jak już umiejscowimy wsie z danej grupy na mapie to trzeba zastanowić się co w danych wsiach budować, a co nie. We wsiach defowych rozwijajmy do max 25 lvl ratusz, do 15 rynek i do max 5 warsztat. resztę na max :). Wsie offowe różnią się tylko tym, że warsztat rozwijamy na max tak jak resztę budynków z wyjątkiem rynku i ratusza. Można też używać menadżera wiosek i szablonów na off i deff. One różnią się nieco od tego co ja opisałem tutaj, ale też dają spokojnie radę. Wszystko, zależy od tego jaki macie stan portfela i czy na punkty premium możecie wydać trochę kasy. Teraz pozostało się skupić na podziale wojska. We wsiach offowych powinniśmy budować takie jednostki i ilości: 5500 toporów, 3000 lekkiej, 300 łuczników na koniu , 400 taranów, 20 katapult i 50 zwiadu. Natomiast we wsiach defowych trzeba robić taki zestaw wojska: 5000 pikinierów, 2500 mieczy, 5000 łuczników,  200 zwiadu, 1500 ciężkich kawalerzystów i 50 katapult. Czemu taki dziwny zestaw jednostek defowych to napiszę w kolejnym poradniku. Jeśli chodzi o wieś zwiadowczą to 5000 pików i reszta sam zwiad. Dla mnie osobiście wieś zwiadowczą powinniśmy posiadać jak już będziemy mieli te 50+ wsi, aby łatwiej skanować nam wrogów. Czasem trzeba, bowiem wysłać nie 100, nie 300, a nawet 2000 zwiadu na raz !!!

     Teraz pora skupić się na drugim aspekcie mojego dzisiejszego poradnika, czyli co zrobić gdy nasze plemię się sypie?  Jeśli byłeś dobrym graczem to na 90% masz propozycję dojścia razem z najlepszymi do innego mocnego plemienia, jeśli natomiast byłeś średniakiem to musisz jak najszybciej samemu poszukać plemienia. Jak szukać plemienia to powinieneś wiedzieć z poprzednich moich poradników. Nic się nie zmieniło, silne plemiona mają mądre opisy i dobrych graczy, słabe to masówki lub cieniasy :). Oczywiście nie czekaj, aż wszyscy najlepsi uciekną z sypiącego się twojego plemienia. Pisz z nimi może pomogą Ci w ucieczce. Jeśli nie to sam pisz do sąsiednich mocnych plemion z prośba o przyjęcie. Nie bądź kretem i kanalią i nie mów, ze dasz cenne informacje. To nie ma tutaj znaczenia, a tylko pokarzesz siebie w negatywnym świetle :). Zgrywaj człowieka poważnego i doświadczonego. Nie baw się w gimbusa i nie spamuj pw założycieli lub radnych innych plemion. Pisz zawsze z jedną osoba chyba, że Cię skieruje do innej. Czekaj, aż odpiszą i nic nie ponaglaj. Jak Cie oleją to zapamiętaj to sobie, ale nie obrażaj na pw radnych/założycieli. Zgłoś się do kolejnego plemienia. W końcu znajdziesz plemię w miarę mocne, które Cię przyjmie w swoje szeregi. Jeśli zostaniesz w swoim starym plemieniu do końca, to potem nawet jak wyjdziesz to zostaniesz uznany za odpad i raczej nikt poważny z Tobą gadać nie będzie chciał. Podczas rozpadu plemienia trzeba działać szybko, bo czas działa na naszą niekorzyść. Ważne jest też, aby jak już rozmawiasz to rozmawiaj do końca o przejściu do innego plemienia, ponieważ nie wolno się wahać i wycofywać. Albo wóz albo przewóz :). W kolejny poradniku, opiszę jak atakować graczy o podobnych umiejętnościach, jak skutecznie bronić się przed atakami i zwiadem oraz w jaki sposób klinować szlachtę. Poradnik ukarze się na blogu 24.09.2013. 

PS: Jeśli macie jakieś pytanie proszę pisać w komentarzach pod postem na facebook lub google+. Ewentualnie na e - mail poprzez formularz kontaktowy na dole strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ