sobota, 28 września 2013

Poradnik do plemiona.pl - część VI "Nieaktywni gracze i szpiedzy".

Witam!

     W dzisiejszym poradniku skupie się na najciekawszym aspekcie gry, czyli wkurzaniu wroga oraz byciu tzw. "hieną". Każdy z nas nieraz chce małym kosztem zdobyć jak najwięcej wsi. Wielu graczy z różnych powodów porzuca swoje konta lub po prostu nie ma dostępu do internetu. Tak niezadbane konta są łatwym celem i dawcą wsi, dlatego warto wiedzieć po czym poznać te nieaktywne skarby. Powiem wprost ta cześć poradnika jest bardzo ważna i radzę wziąć sobie do serca wszystkie porady zawarte w nim.

     Po pierwsze skupmy się na denerwowaniu wroga. Jeśli będziemy go mocno nękać to możliwe, że porzuci swoje konto gdyż nie będzie widział możliwości żadnego rozwoju. Jednak najpierw musisz to uczynić, czyli standardowo skaniki, fejki i wybijanie offów oraz wisienka na torcie nocne polowanie na puste wsie i zabieranie ich rano. Jeśli jednak mamy szczęście to może się taki gracz w zamian za spokój i nieatakowanie stać naszym szpiegiem we wrogim plemieniu. Jest to o tyle ważne, że możemy kontrolować swoja mała ojczyznę. Będziemy wiedzieć o akcjach na nas oraz na nasze plemię jak i rozbiórkach nieaktywnych graczy wrogiego plemienia. Proszę nie nękajcie graczy spamem na pw lub obraźliwymi opisami dostaniecie bana od supka i tyle będzie, a w świecie graczy zostaniecie nazwani "gimbusami". W jaki sposób weryfikować takiego szpiega? Przede wszystkim zmieniaj ich. Z czasem jak będziesz wielki i silny to gracze z wrogiego plemienia sami będą się zgłaszać do Ciebie o protekcję. Możesz poprzez kilku szpiegów nawet przyczynić się do rozwalenia takiego plemienia co skutkuje wielkimi żniwami wiosek oraz częściowym wchłonięciem wartościowych graczy. Nigdy podczas nękanie nie odsłaniaj się. Myśl do przodu, bo z atakującego bardzo łatwo przejść do obrońcy. Wioski wysunięte obstawiaj dużą ilością zwiadu i trochę defka. Najlepiej na linii frontu buduj nieważne czy off czy deff po 500-700 zwiadu to uchroni Cię przez 80% skanów nocnych i nie tylko. Nie sztuką jest atakować i kozaczyć na około ale sztuką jest to robić z głową. Uważaj na swoich szpiegów. Niech wysyłają Ci pw grupowe od ich rady, niech robią skany forów i wysyłają. Nie wierz im na słowo i zawsze jak możesz weryfikuj ich informacje. Oczywiście po miesiącu no max trzech zmień takiego jegomościa na innego. Po zmianie nic nie stoi na przeszkodzie by szpieg stał się dawcą wiosek. W plemionach nie ma pojęcia litość jest tylko i wyłącznie chęć wygrania.

     Po czym poznać, że na danym koncie gra zastępca lub jest rozbierane/nieaktywne. Przede wszystkim jeśli gra zastępca to pewnie ktoś z rady, warto więc uważnie obserwować, konta które łykają wsie barbarzyńskie lub nic nie łykają od dłuższego czasu. W pierwszym przypadku gracz może nastawiać się na defensora, widać to po paru skanach, że aktywnie się broni. Wtedy trzeba go zostawić w spokoju. Jeśli jednak olewa skany i jeden, drugi i trzeci wchodzą jak w masło to warto spróbować zaatakować w godzinach wieczornych lub porannych kiedy zastępca siedzi raczej na swoim koncie. Inaczej ma się sprawa z kontami jak ja to nazywam "widmo". Takie konta mają okresy, w których się rozwijają np: jedno konto w godzinach od 8-15:00 wysyła ataki,a  w innych niekoniecznie, czyli właściciel tylko w tych godzinach gra i ma dostęp do konta. Inne konta widma natomiast to takie, których właściciele graja od niechcenia, choćby dla flag. Takie konta można wypatrzyć śmiało, bo rozwijają się wolno, często nie reagują na zaczepki oraz nie odbijają straconych wsi i nie proszą o defa od plemienia. pamiętajcie jednak aby skanować wsie nie raz nie dwa takiego gracza ale nawet trzy. Nie znacie dnia ani godziny kiedy obudzi się z letargu, będzie chciał walczyć lub odda konto/zasta. Ostrożny gracz dotrwa do końca świata ze świetna renomą oraz jednym dumą i to jest najważniejsze. Dla szmat i sprzedawczyków miejsca nie ma być!!!

     Podsumowując, pragnę podkreślić, że nieważne co  zrobisz nie załamuj się. Graj dla przyjemności, chociaż dla mnie plemiona są już nałogiem i to prawda. Jeśli masz problemy w życiu realnym nie graj, odpuść. Bądź zawsze sobą. Jednocześnie pamiętaj, by grać w tą strategię trzeba myśleć, to jak szachy kto popełni błąd przegra. Zawsze staraj się iść na  skróty jednak  kiedy się nie da pokaż co potrafisz wyciągnij armadę i wal offami ;). Najważniejsze wsie łykaj nieważne czy od rośliny czy wroga czy barbare w miejscach, które obronisz lub będą dla Ciebie ważne. Czasem mniej wsi daje przewagę niż mnóstwo wsi rozwalonych na mapie. Pomyśl, że jesteś czołgiem, który idzie powoli do swojego celu na mapie :). Kolejny poradnik ukarze się 29.09.2013. Będą w nim zawarte różne ciekawostki oraz opisany etap, w którym nie ma słabych graczy są tylko silni lub średni, czyli etap gdzie strategia to podstawa do sukcesu.

PS: Jeśli macie jakieś pytanie proszę pisać w komentarzach pod postem na facebook lub google+. Ewentualnie na e - mail poprzez formularz kontaktowy na dole strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ