niedziela, 18 sierpnia 2013

Mu Online - gra warta zagrania ? Witam!

Niedawno wróciłem do wspomnień wczesnego dzieciństwa z dosyć wiekową gierką internetową jak Mu online. Gra MMORPG stworzona przez WebZen, w roku 2001. Na ogólnodostępnym rynku pojawiła się w 2003r., kiedy to powstał globalny serwer. W kolejnych latach w raz z pojawieniem się nowych sezonów, na podstawie globalu powstawały nowe serwery. W tej chwili można znaleźć wiele bezpłatnych polskich serwerów. Mimo, że gra ma tyle lat nadal są przy niej wierni gracze. Grafika jak na dzisiejsze czasy nie zachwyca, choć do najgorszych nie należy. Nie ma zbyt wielu misji, lecz nadrabia to wiele rozmaitych eventów. Gra nie ma sztywno określonej fabuły, więc wielu natchnionych graczy wymyśla różne scenariusze gry. Jedyne określone są pojedyncze wydarzenia takie jak inwazja Kunduma, Wojny w Barack, CryWolf czy Wielka Bitwa o Lorencje. W Grze na początku były jedynie 3 klasy postaci:
-Dark Knight –Rycerz lub wojownik. Potrafi się posługiwać każdym rodzajem broni białej, od scyzoryka po halabardy.
-Dark Wizard – Czarodziej. Używa potężnych czarów żeby unieszkodliwić przeciwnika
- Fairy Elf – łucznik, jak sama nazwa mówi, rasa znana ze łuczniczego strzelectwa wyborowego.
W późniejszych wersja dodawano kolejne postacie.
-Magic Gladiator – gladiator. Zazwyczaj walczy za pieniądze jako najemnik. Potrafi używać również magji, co czyni go skutecznego jako najemnika.
-Dark Lord - Urodzony przywódca. Dowodzi z konia a na ramieniu towarzyszy mu czarny jak noc kruk. Niewielu śmiałków wyszło z pojedynku z nim żywym.
- Summoner − piękna bogini, pani wody i zagubionych dusz oraz podległych jej stworzeń. Jej urokowi uległ nie jeden wojownik.
- Rage Fighter – Wściekły wojownik nie jest zwykłym bokserem. Używa specjalnych kastetów, którymi jednym ciosem miażdży twarz przeciwnika.


 Rozgrywka może pozostawić wiele do życzenia, niewielka ilość questów, banalna wręcz rozgrywka i średniej klasy grafika może odstraszyć nowych graczy, ale po dłuższej grze można na prawdę się wciągnąć. Najbardziej charakterystycznym elementem tej gry są skrzydła, do każdej klasy przypadają 3 rodzaje wingów. Zwiększają one statystyki, ale co ważniejsze dają +10 do wyglądu i +12 do szpanu. Samotnemu łowcy może się bardzo szybko znudzić gra, lecz gdy znajdziemy dobrą ekipę gra zaczyna się toczyć na zupełnie innym poziomie. Walki PVP, wspólne loty na bossy, wymiana poglądów, grube rzeźnie między rożnymi Gildiami, walka o spoty. Gra się naprawdę fajnie, a jeśli gadamy z ludźmi na ts3, mamy okazje poznać naprawdę ciekawe osoby.
Bardzo ciekawym wydarzeniem jest, cotygodniowa walka o zamek. Walczą o dobrze obwarowany zamek z jego posiadłościami czy gra w piłkę. Niektórych może zniechęcać ciągłe wbijanie lvl, ale w późniejszym etapie można, więc nieźle zabawić.

PS. Czekam na premierę Mu2 Online, która ma się odbyć w październiku. Gra zostanie stworzona na tym samym silniku graficznym co Diablo III więc można liczyć na piękną grafikę i podobną rozgrywkę. Firma Webzen pilnie strzeże każdych informacji o grze ale z przecieków o produkcji wynika ze jest na co czekać :)


A więc nadszedł czas na podsumowanie:
*Plusy:
- długowieczność gry i nieokreślona fabuła
-dobry bilans postaci
-możliwość latania!!!!!!
-szereg możliwości udoskonalania przedmiotów
*Minusy
-bardzo mała ilość questów, większość polega jedynie ubiciu jak najwięcej potworków i zdobycia przedmiotu.
-spora ilość Bugów na prywatnych serwerach niebędących stale naprawianych
-klasy mają stale przypisany wygląd, niema możliwości zmiany płci dla danej klasy

Artykuł przygotowany przez Sztachet.1 komentarz:

  1. to super gra a PlomienSM(sztachet) jest mistrzem radze nie zadzierać z nim ani z jego gildią

    OdpowiedzUsuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ