środa, 28 sierpnia 2013

StarCraft: Brood War -Wspomnienie Legendy.


Witam serdecznie.

Grą, którą dzisiaj opiszemy będzie StarCraft z dodatkiem Brood War. Zacznijmy od tego ze StarCraft jest to produkcja z 1997r. a dodatek został wydany w grudniu następnego roku. Produkcją tej epickiej gry zajęło się studio Blizzard znane również z produkcji gier jak Diablo czy Word of WarCraft. W grze mamy do wyboru 3 kampanie z łączną ilością 26 misji, tryb multiplayer na Internet lub cieć LAN. Istnieje także możliwość gry dowolniej z komputerem, co zapoczątkowało trend na dodawanie tej opcji w strategiach czasu rzeczywistego. Gra, którą opisuje jest najlepszą, najbardziej zrównoważoną i najbardziej popularną grą strategicznych na świecie do czasu premiery drugiej części kultowej gry, ale to już materiał na kolejny artykuł.
Wchodząc do tajemniczego świata StarCraft-a napotykamy na ciekawy prolog, a raczej wycinek z pierwszej dużej bitwy z Terran z Zergami. Menu, którym się zachwycam do dziś, mogli zrobić takie same w dwójce. W menu widzimy fragment przestrzeni kosmycznej, na której dzieje się naprawdę wiele. W jednym miejscu widać krążącą galaktykę, w drugim obracającą się planetę a w jeszcze innym miejscu czarna dziurę pochłaniającą pobliskie komety. Widok po prostu epicki. Doszliśmy do wniosku, że menu jest fajne, po prostu wszystko, co się dzieje w menu, nieważne gdzie wejdziemy, coś się dzieje. Muzyka na bardzo wysokim poziomie, tak jak grafika jak ta tamte czasy.
Przejedzmy do rozgrywki. Bilans gry jest po prostu idealny, nie dało się go bardziej poprawić. Każda z 3 ras jest równa sobie pod każdym względem, ale najpierw przedstawie wszystkie rasy, aby nie było czegoś niezrozumiałego.
Teranie- ludzie, kolonizatorzy odległych układów słonecznych.
Protos- pradawna rasa, posiada niezwyciężone pola siłowe, przez małą liczebność tej rasy zmuszona jest uzupełniać swoje szeregi robotami i droidami. Posiadają również nadprzyrodzone zdolności.
Zerg – Bakteria przejmująca kontrole nad nosicielem, larwa potrafi przekształcić się do wybranej formy.
Teranie to mistrzowie przetrwania, potrafią się do niemal wszystkiego zaadaptować, najlepiej broniąca się rasa jednak potrafi dokopać, Protos nie posada dużo życia jednak rewanżuje to wytrzymała osłona. Ta rasa jest bardzo droga, ponieważ wojsko jest bardzo drogie. Zerg nie posiada broni, wszystko załatwia genetyka i liczebność tych stworów.
W grze nie zabraknie wielu budynków, mnóstwa rodzajów jednostek do budowy, różnych taktyk do gry itd.
Gra jak dla mnie jest wprost idealna. Kocham tego typu strategie i nie zdarzyło się jeszcze, aby inna gra była tak zrównoważona, czy dawała taką wielką frajdę. Na multiplayer można zagrać za darmo dzięki aplikacji GameRanger opisana kilka artykułów wcześniej:)

Podsumowanie:

Plusy:
-Genialne menu
-Zarombisty soud tracl
-Zrównoważenie Gry
-możliwość gry z botami
-3 różne kampanie w 1 grze!!!
-Wszystko, co najlepsze w strategii.
Minusy:
- Brak:P


1 komentarz:

  1. eh, namawiałeś mnie tyle żebym ściągnął :P chyba zaczne pobierać :P
    Reniu

    OdpowiedzUsuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ