poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Jak grać multiplayer za darmo we wszelkie gry? Gameranger

Witam!

Wielu z was Drodzy gracze chciałoby zapewne pograć w multiplayer. Jednak nie możecie, gdyż posiadacie wersje "tzw: kopię zapasową gry", demo lub grę, której oficjalne serwery zostały zamknięte z powodu starości. Rozwiązaniem jest darmowy program Gameranger. Program ten ma dość pokaźna bazę gier (ponad 500 pozycji). Począwszy od strategii skończywszy na takich strzelankach jak Call of Duty 4 (Modern Warfare). Co do konfiguracji całego programu mogę powiedzieć jedno, że nie jest to trudne, ponieważ wystarczy ściągnąć oficjalna wersję i tyle. Potem klikać tylko "next" i po paru chwilach gotowe. Cały program zajmuje bardzo mało miejsca na dysku. Co do interfejsu to jest trochę staroświecki i zacofany. Wygląda jak na lata świetności XP ale po za tym nie można się do niego przyczepić. Niestety trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie o języku angielskim, ponieważ całe menu Gamerangera jest w tym języku. Niestety program jako, że jest darmowy to ma denerwujące głośne czasem reklamy, które pojawiają się jak hostujemy (zakładamy pokój). Idzie się przyzwyczaić, ponieważ znikają po jakimś czasie. można wykupić pakiet premium jednak nie wiem do czego on służy no i pewnie się nie dowiem, gdyż nie potrzebuję go na chwilę obecną. Co do samego jeszcze programu to na plus zasługują powiadomienia w postaci chmurki (na Windows 7) w prawym dolnym rogu ekranu, gdy ktoś stworzy grę, którą my posiadamy na dysku naszego komputera.
Możemy dzięki temu szybko dołączyć i po prostu nie czekać na jakiś pokój. Program sam znajduje gry zainstalowane na naszym dysku przez co nie musimy ich dodawać. gdyby ich jednak nie wykrył to zawsze istnieje możliwość ręcznego wklepania ścieżki, ale na razie mi się to nie zdarzyło. Co do samych gier to program testowałem na Age of Empires III z dodatkami i działa bez zarzutów. Jedynie przed czym przestrzegam to hmmm aby mieć ostatnią wersję gry, ponieważ inaczej możemy nie dołączyć do sesji. Podsumowując mimo, że jest to darmowy program do grania multiplayer to działa całkiem nieźle nie zawieszając się itp. Minusem oprócz staromodnego interfejsu są denerwujące dźwięki jakie wydaja powiadomienia. Jednak można je w opcjach wyłączyć tylko trzeba dobrze poszukać. Ze swojej strony mogę gorąco polecić Gameranger, gdyż używa go bardzo wielu graczy nie tylko z całego świata, ale także i z  Polski. Trzeba tylko znaleźć dobry pokój i można grać ze znajomymi lub przypadkowymi osobami.

PS: jeśli macie jakiś problem z tym programem piszcie w komentarzach, lub na kontakt (który znajduje się na końcu strony). Możecie także zamieszczać w komentarzu swoje poglądy i wrażenia z użytkowania Gamerangera.

2 komentarze:

  1. jak dodać gre w takim senisie żebym ją miał na my games

    OdpowiedzUsuń
  2. jak dodać gre w takim senisie żebym ją miał na my games

    OdpowiedzUsuń

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ