środa, 21 sierpnia 2013

Stronghold: Crusader II - Gra Dzisiejszych Czasów?


Witajcie. 
To moja pierwsza oficjalnie dodana recenzja.Zazwyczaj zajmuje się recenzją gier stworzonych do rozgrywki przez Internet, ale dzisiaj zajmiemy się zupełnie inną produkcją, jaką jest Stronghold: Crusader II ( pl: Twierdza: Krzyżowiec 2). Jest to sequel legendarnego już Krzyżowca. Po całkowitej klapie komercyjnej Twierdzy 3 postanowili odświeżyć stary tytuł na wzór Blizzard-owskiego StarCraft 2. Tak jak w wymienionej powyżej grze główną rzeczą, którą się zajęli była głównie… grafika, tak grafika. Wszystkie mechanizmy zarządzania zamkiem i wojskiem pozostaną takie same, oczywiście dla urozmaicenia dodano nowe mapy budynki czy jednostki takie jak poganiaczy oddziału niewolników czy wojownika odpowiedzialnego za niesienie sztandaru. Gra w tej chwili jest w fazie otwartych beta testów.

Teraz opowiem troszkę o rozgrywce starej Twierdzy skoro wszystkie mechanizmy mają się opierać na jej mechanizmach. Bez trudu można wczuć się w Szejka władającego swoim zamkiem czy króla chrześcijańskiego kontrolującego swoją warownie. Podczas gry można rekrutować wojska zarówno krzyżackie jak i arabskie. Wszystkie jednostki miały swoje dobre i słabe punkty np. Krzyżowcy byli silnie opancerzeni i silni w zwarciu, ale za to pod silnym ostrzałem łuczników byli zmiatani z ziemi, Assasyów natomiast używa się do przejęcia strategicznych punktów na murach takich jak baszty czy bramy i wycinając łuczników w pień. Łucznicy na koniach natomiast idealnie się spisywali podczas walk z maszerującymi rycerzami i niszczeniem gospodarki przeciwnika, na której opiera się cała gra. Tak jak wspomniałem gospodarka to fundament tej gry. Musimy posiadać ogromne ilości surowców i złota, które głównie zdobywa się z handlu i podatków, aby móc się rozwijać. Jednym z minusów starej Twierdzy jest SI przeciwników. Nie raz na najtrudniejszym poziomie trudności byłem wstanie zniszczyć nawet 7 przeciwników, tak 7!!! SI jest tak marne, że początkujący gracz jest wstanie odeprzeć nawet największe oblężenie np. wojska przed atakiem ustawiają się w zasięgu naszył łuczników na murach, którzy potrafią w ciągu min wyciąć całą armie. Mam nadzieje, że w 2 te błędy zostaną poprawione. Pomimo tych niedoróbek pierwsza część Krzyżowca (produkcja 2002r) jest jedną z najpopularniejszych strategii.Podsumowanie:
Nie jestem wstanie podać plusów i minusów tej produkcji, ale myślę, że jeśli będą się trzymać starej wersji Krzyżowca a jedynie go ulepszą to gra może odnieść wielki sukces tak jak Starcraft2. A póki, co postaram się dostać na beta testy, ponieważ bardzo czekam na efekt prac programistów tak bardzo chwalących swój produkt:)

W mojej ocenie Stronghold: Crusader II może być jedną z ciekawszych gier strategicznych najbliższych lat, nie przez wyrafinowaną grafikę czy skomplikowaną rozgrywkę, lecz za prostotę, intuicyjność rozgrywki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przed publikacją KOMENTARZU musisz wybrać profil np: anonimowy, który jest nad przyciskiem OPUBLIKUJ